Interlex omandas enamusosaluse Grata tõlkebüroos

PRESSITEADE

Eestis enam kui kakskümmend aastat tõlketeenust pakkuv Interlex liidab endaga Tartus tegutseva ettevõtte Grata. Kahe büroo ühinemisel tekib Eestis TOP 3 kuuluv büroo, mis teenindab avaliku- ja erasektori kliente nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Interlexi omaniku ja tegevjuhi Inge Rätsepa sõnul aitab tehing kaasa Eesti tõlketuru korrastumisele ja toetab kaasaegse tõlketeenuse arendamist.

„Kahe büroo ühinemise tulemusena moodustub väga tugevate kompetentsidega ja mitmekülgse taustaga meeskond, kes on valmis pakkuma kiiret ja kvaliteetset teenust ka piiriüleselt“ ütles Rätsep.

2019. aasta lõpuks on ettevõttel plaanis kaks tõlkebürood liita ning ettevõte tegutseb edasi ühise ärinime Interlex all. Ühinemise järel saab Interlexist Eesti suuruselt kolmas/neljas tõlkeettevõte. Tehing on ainulaadne, sest varem pole Eestis kaks sellise suurusega tõlkebürood omavahel ühinenud. Kahes büroos töötab kokku 20 inimest. Grataga liitumine toob Interlexile täiendavat kompetentsi meditsiinitekstide valdkonnas.

„Jätkame ka koostöös Tartu Ülikooli keeletehnoloogia õppetooliga Grata poolt alustatud tehnikavaldkonna tekstide tõlkele spetsialiseerunud neurovõrkudel põhineva tõlkemootori arendamist, see on Eestis ainulaadne ja muudab spetsiifiliste tekstide tõlke kiiremaks ning täpsemaks,“ kinnitab Rätsep.

Interlex alustas Tallinnas tegevust 1997. aastal, toona spetsialiseeruti eelkõige õigustõlgetele. Ettevõtte peamisteks klientideks olid Eesti suurimad advokaadibürood – nende hulgas Sorainen, Cobalt (endine Luiga Mody Hääl Borenius), Ellex Raidla. 2004. aasta, kui Eesti liitus Euroopa Liiduga, tõi ettevõttesse kaasa rohkelt tõlketöid nii Euroopa Parlamendilt kui ka Euroopa Komisjonilt, mis andis tugeva rahvusvaheliste kogemuse. Interlexile kuulub ka osalus esimeses tõlketehnoloogia iduettevõttes Skuuper, mis viib seni ainult professionaalidele mõeldud tõlkeabi tarkvaralahendused seniselt oluliselt suurema hulga inimesteni.

Koostöös Eesti Tõlkebüroode Liiduga on Interlex aidanud korraldada Eestis nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi konverentse. Näiteks sel aastal oli Interlex esmakordselt Eestis toimunud rahvusvahelise tõlkekonverentsi T-Update toetaja, konverentsil osales üle 130 inimese enam kui 20st riigist.

Alates 2004. aastast on Interlex rahvusvahelise tõlkebüroode konsortsiumi EULOGIA liige, mille liikmeks on võimalik pääseda vaid ühel tõlkebürool igast riigist. Liidus on esindatud pea kõigi Euroopa Liidu riikide tõlkebürood.

Grata on alates 2005. aastast, mil ettevõte ülikoolilinnas Tartus asutati, edukalt tegutsenud peamiselt tehnika- ja meditsiinitõlgete valdkonnas.

Interlex ja Grata on aktiivsed osalised Eesti tõlketuru arendamisel, mõlemad on ka Eesti Tõlkebüroode Liidu liikmed.

 

Elis

kliendisuhete juht
Interlex 2024