Vestlus Interlexi personalijuhi Helena Saarepuuga

07. juuni 2022

Vestlesime Interlexi personalijuhi Helena Saarepuuga.

Kuidas tõlkevaldkonda/Interlexi tööle sattusid? 

Olen Interlexis tööl olnud praeguseks üle nelja kuu, seega üsna värske töötaja. Minu haridus ja varasem töökogemus on olnud seotud turismivaldkonnaga. Pärast keskkooli oli minu sihiks maailma näha, sestap otsustasin Ameerikasse reisida, kus töötasin aasta aega rahvusvahelise kultuurivahetuse programmi raames au pair`ina. Saadud kogemus ja sealne keskkond muutsid mind noore inimesena palju avatumaks, iseseisvamaks ja enesekindlamaks. Eestisse naastes asusin õppima Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse turismi- ja hotelliettevõtlust, mis oli justkui asjade loomulik käik, kuna reisimine oli ja on mulle südamelähedane. Pärast kolledžit olin ametis mõnda aega hotellis ja sealt edasi suundusin tööle Eesti suurimasse reisibüroosse, kus töötasin reisikonsultandina väga pikki aastaid. Mingil hetkel tundsin, et tahan vaheldust ja pean elus mingi muutuse tegema. Kuna minu senine töökeskkond oli olnud suurepärane ning ümbritsevad inimesed mulle väga lähedased, siis ei saanud ma endale selles osas allahindlust teha :) Nähes Interlexi tutvustavat värbamisvideot, tundsin kohe, et soovin olla osa sealsest tiimist. Ma olen alati arvanud, et kui sa midagi väga tahad, siis hakkavad asjad juhtuma, ja nii juhtus ka minuga. Töötan Interlexis personalijuhina. Minu senine teekond on olnud huvitav, personalitöö valdkond on minu jaoks paeluv ning õpin ja arenen koos mind igapäevaselt ümbritsevate inimestega.

Mis sulle personalijuhi töö juures meeldib? Millised on väljakutsed?

Olen oma natuurilt sõbralik, rahumeelne, empaatiline ja leian inimestega hea kontakti. Leian, et lisaks muudele oskustele personalitöös on hea personalijuhi tunnuseks eelkõige empaatilisus ja hea inimeste tundmine. Tahan, et inimesed tunneksid end hästi ja hoitud ning proovin anda parima, et seda saavutada. Kindlasti on veel pikk tee minna oma saavutuste suunas, aga leian, et iga väike samm aitab mind sellele lähemale. Mulle meeldib oma töö juures selle mitmekesisus ja inimesed, kellega ma iga päev koos töötan. Hea töökeskkonna üks olulisemaid faktoreid ongi inimesed, kellele sa saad loota ja kes sind toetavad. Motivatsiooni hoiame kõrgel vahvate ühisürituste näol, olgu selleks siis ühised sünnipäevade tähistamised, filmiõhtud või traditsiooniliselt igakevadine kanuumatk. Väljakutseid tuleb ikka ette, olgu see uute oskuste omandamise näol või oskusega kompromisse saavutada. Ma leian, et väljakutsed tekitavad mingil määral põnevust ja hoiavad erksana, et mitte liigselt mugavustsooni langeda. 

Mis sul vabal ajal silmad särama paneb?

Minu suurimaks hobiks on värskes õhus liikumine. Üritan jõuda pikemalt jalutama vähemalt kolm korda nädalas. Looduses viibimine koos oma mõtetega on väga värskendav, hoiab pea selgena ja vaimu virge. Harrastan ka tennist ja mulle meeldib tantsida. Viimane on väga vabastav tegevus ja võimaldab enda emotsioone positiivselt välja elada. Lisaks olen ma suur filmide fänn ja naudin muusika kuulamist. Minu hommikud algavad tavaliselt muusikaga ja õhtud lõppevad muusikaga ja vahepeale jääb ka muusikat :) Viimasel ajal ei ole raamatute lugemiseks palju aega jäänud, kuid üritan end selles osas parandada. Viimane raamat, mida lugesin ja mis mind paelus, oli Barbara Demicki "Kadestada pole midagi". 

Minus on alati olnud rännupisik ja reisimine on väga südamelähedane. Lemmik reisisihtkohtadeks on seni olnud Rooma, Sitsiilia, Sardiinia, Santorini ja San Francisco. Kindlasti on suurepärase reisikogemuse kujunemisel mänginud olulist rolli ka isiklikud positiivsed emotsioonid ja reisiseltskond. 

Loe ka: 5 põhjust, miks tulla tööle Interlexi
 

Helena Saarepuu

Helena Saarepuu

personalijuht